Lietuvos stogo dangų komplektų pardavimo įmonė „Kreiner“ sumanė naujas akcijas platinti per sutelktinio finansavimo (angl. crowd funding) sistemą.

Siekiama pritraukti 60.000 Eur, už kuriuos investuotojams atiteks 700 įmonės akcijų. Minimali investavimo suma – 86 Eur.

Teigiama, kad pritrauktos lėšos bus panaudotos 4 papildomų pardavimų salonų atidarymui, darbuotojų įdarbinimui ir apmokymui, investicijoms į IT ir logistikos sistemų tobulinimą.

Įmonė numačiusi tris scenarijus: pagal optimistinį per 4 metus investuotojai į jos akcijas uždirbs 99%, realistinį – 65%, o pesimistinį – 29%.

„Jau po pirmųjų metų mokėsime dividendus, tad grąžą investuotojai gaus iš jų ir to, kad akcijos gale laikotarpio bus supirktos už didesnę kainą, nei jie jas pirko“, – VŽ pasakoja įmonės įkūrėjas ir direktorius Robertas Gervelis.

Pasak jo, Lietuvos banko leidimo tokiam santykinai nedideliam akcijų platinimui nereikia.

„Galėjome gauti finansavimą iš bankų, tačiau jie pinigus siūlė vos 1-1,5 metų, tuo tarpu mums reikia 4 metų, tad nusprendėme išbandyti sutelktinio finansavimo modelį. Pasirinkome visame pasaulyje žinomą sutelktinio finansavimo platformą „Fundedbyme.com“, per kurią lėšų panašiems investiciniams planams sėkmingai pritraukė įmonės iš Švedijos, Maltos, kitų šalių“, – sako p. Gervelis.

2009 m. įkurta „Kreiner“ stogo dangų komplektus parduoda privatiems asmenims ir statybos įmonėms. Įmonė orientuojasi į klientus, keičiančius kenksmingus sveikatai asbesto stogus. Įmonė skaičiuoja, kad Lietuvoje yra 440.000 individualių namų ir daugiau nei 60% jų uždengti senais asbesto stogais.

Šiuo metu trys bendrovės salonai veikia Vilniuje, Kaune, Alytuje. Teigiama, kad pritraukus lėšas papildomi salonai bus atidaryti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Panevėžyje.

Dabar įmonės metinė apyvarta siekia 550.000 Eur. Tikimasi, kad įvykdžius investicinį planą ją pavyks padidinti iki 1,485 mln. Eur.

Originalų tekstą rasite čia: https://www.vz.lt/rinkos/2016/01/21/lietuvos-stogu-pardavejaiplatinti-akciju-eina-i-minia